GRATIS verzending bij bestellingen boven €150,-

Van medicijn tot natuurlijke geneeskunde

We zullen enkele minder bekende feiten over het D-woord belichten: Drugs. De samenleving lijkt zich bewust te worden van de realiteit dat deze wereld grotendeels door drugs wordt geconsumeerd, of beter gezegd: door het consumeren van drugs. Wij zijn hier om te helpen meer bewustzijn te creëren voor de gevaren van meer algemeen drugsgebruik en om mensen aan te moedigen een pauze te nemen van middelen om ruimte te maken voor reflectie en fysieke en mentale ontgifting.

Als u zich onthoudt van alcohol, nicotine of een ander middel, nodig ik u uit om ons microdoseringsprotocol te gebruiken om u de maand door te helpen. Ik begrijp dat het misschien tegenstrijdig lijkt om een ​​zogenaamd ‘medicijn’ te gebruiken om je te helpen je te onthouden van een ander ‘medicijn’, maar er bestaan ​​veel misvattingen over medicijnen, waaronder psilocybine, en ik ben hier om een ​​paar discrepanties voor je op te helderen. Ja! Dat betekent dat we medicijnen destigmatiseren – allemaal – en vooral de medicijnen die een positieve impact kunnen hebben, zoals psilocybine.

Verwijder goed/slecht taalgebruik uit uw vocabulaire als u over ‘psychoactieve drugs’ spreekt

De eerste belangrijke les: er is niets inherent goed of slecht aan een medicijn, maar het gebruik van een medicijn zonder dat je je er bewust van bent of rekening houdt met de manier waarop het de neurofysiologie van je hersenen beïnvloedt, en vervolgens de andere organen en systemen van je lichaam en je leven. kan ongelooflijk schadelijk zijn. Zelfs een medicijn dat ogenschijnlijk onschuldig is als cafeïne, kan fatale bijwerkingen hebben voor mensen met bepaalde medische aandoeningen. En de onmiskenbare waarheid is dat alle psychoactieve drugs op de een of andere manier invloed op ons zullen hebben. Het wordt tijd dat we deze waarheid gaan normaliseren en openlijk over de gevolgen spreken!

Wat classificeert iets als een psychoactieve drug?

Het belangrijkste is dat alle medicijnen één ding gemeen hebben: ze passeren de BBB in de hersenen. De BBB (ook wel Blood Brain Barrier genoemd) is een structurele en functionele barrière die is ontworpen om de hersenen te beschermen tegen destructieve moleculen zoals virussen, schimmels, parasieten of bacteriën die door het lichaam kunnen zweven. Geneesmiddelen kunnen deze barrière overschrijden en zo de neurobiologie van de hersenen beïnvloeden. Omdat het hele lichaam ongelooflijk met elkaar verbonden is, betekent dit dat zodra het medicijn de hersenen beïnvloedt, het vervolgens ook de andere organen en systemen van het lichaam zal gaan beïnvloeden, of andersom.

Het brein is de beste vriend van je lichaam en omgekeerd

Het is zo belangrijk om te onthouden dat de hersenen nooit geïsoleerd zijn!!! Het is een enorm, intelligent organisme dat voortdurend communiceert tussen de andere organen in het lichaam. Net zoals hardlopen en lichamelijke oefening invloed hebben op de fysiologie van uw werkelijke hersencellen, zal het inbrengen van een medicijn in uw lichaam en het veranderen van de chemie van uw hersenen altijd invloed hebben op uw lichaam. Dit zou verklaren waarom bij sommige mensen met een alcoholverslaving symptomen van lichaamspijn en spierkramp voorkomen. De medische term hiervoor is alcoholneuropathie, waarbij de zenuwen door het hele lichaam beschadigd raken door overmatig alcoholgebruik. Dus als u een medicijn inneemt, probeer dan niet alleen na te denken over de impact ervan op de hersenen, maar ook op uw hart, longen, zenuwstelsel, nieren, lever, enz. Het is veel om over na te denken en daarom is het zo belangrijk dat we een algemeen begrip van de psychoactieve stoffen die de meesten van ons dagelijks binnenkrijgen.

Gedupeerd door Dopamine

Er is één overeenkomst tussen alle verslavende medicijnen, namelijk dat ze allemaal een rol spelen in het dopamine-beloningssysteem. De uitzondering die psilocybine heeft in vergelijking met de meeste andere geclassificeerde psychoactieve drugs is dat het niet dezelfde rol speelt in dit systeem, waardoor het element van verslavende eigenschappen wordt geëlimineerd. Dit principe is van toepassing op veel andere psychedelische stoffen, die door psychedelisch onderzoek steeds meer erkend worden. Dit betekent dat u zich geen zorgen hoeft te maken dat u verslaafd raakt aan psilocybine, of u nu een macro- of microdosis neemt.

Niet alle psychoactieve drugs zijn gelijk gemaakt!

Als ik zou beginnen met het opsommen van de uitgebreide lijst van psychoactieve drugs die vandaag de dag op de markt zijn, zou je zeker mijn aandacht verliezen, als je dat nog niet hebt gedaan, dus ik zal je de ellende besparen. De lijst bevat stoffen die als wilde en natuurlijke planten worden gekweekt, in het laboratorium gemaakte stoffen en straatdrugs, die vaak de meest verslavende en dodelijke zijn die er zijn. Elke psychoactieve drug is zo uniek in zijn biochemische samenstelling dat het dwaas is om ze allemaal in één categorie te labelen.

In feite wordt dit enigszins erkend op institutioneel niveau en daarom zijn ze onderverdeeld in “schema’s”. Er zijn momenteel vijf verschillende schema's en deze zijn bedoeld om te worden gerangschikt op basis van de mate van misbruikpotentieel en of er momenteel een goedgekeurde medische "behoefte" of toepassing voor de stof bestaat. Helaas is deze lijst door de politiek vertekend en bestaat er veel controverse over de juistheid en relevantie van de schema's zoals ze vandaag de dag bestaan.

Houd bij het innemen van een stof rekening met de variabelen die bijdragen aan de daadwerkelijke productie van dit medicijn. Is het in de natuur gekweekt of in het laboratorium? Is de stof getest op verontreinigende stoffen en gifstoffen? Is het medicijn puur of gemengd met andere potentieel schadelijke moleculen? Tegenwoordig kan de kwaliteit van natuurlijke/biologische wijn versus conventionele wijn zelfs een opmerkelijk verschil maken als je kijkt naar de algehele impact op het lichaam.

Ben je nog steeds bij me?

Deze informatie is compact, maar het is belangrijk om te begrijpen dat er een lange geschiedenis bestaat van het idee van een psychoactieve ‘drug’, en dat het woord zelf zwaar weegt. Het kan enige tijd duren om alles wat u over drugs weet af te leren, maar wij zijn er om u te helpen. Als u vragen heeft, aarzel dan niet om contact op te nemen met ons team. Wij begeleiden u dan naar hulpmiddelen waarmee u in de toekomst weloverwogen beslissingen kunt nemen.

Bovendien hoop ik dat dit artikel tot doel heeft het woord ‘medicijn’ te destigmatiseren en een dieper inzicht te verschaffen in wat een middel als medicijn classificeert en op welk punt je kunt vaststellen of je een ongezonde relatie met een middel hebt.

Is psilocybine technisch gezien een medicijn?

Psilocybine behoort tot de psychedelische klasse van medicijnen. Het woord medicijn zelf klinkt een beetje hard en beladen. Misschien vindt u het intimiderend en onaangenaam en heeft u verschillende aannames over dit woord met associaties als cocaïne, heroïne en andere ‘straatdrugs’. Sta mij toe u een klein geheimpje te vertellen…. Veel dingen die we dagelijks consumeren worden als drugs beschouwd, ook al zijn het sociaal geaccepteerde drugs, het zijn nog steeds drugs. Dit omvat alcohol, nicotine, cafeïne en ja, zelfs suiker.

Dus… je zult je nu afvragen..

 

Hoe zit het met psilocybine? Is het echt een medicijn en kan het mij helpen of kan het mij schaden?

 

Psilocybine wordt technisch gezien beschouwd als een medicijn dat valt onder de klasse van hallucinogene psychedelische medicijnen. Het is een natuurlijk voorkomende stof die is afgeleid van specifieke soorten paddenstoelen afkomstig uit Amerika, waaronder Mexico, de Verenigde Staten en Zuid-Amerika. Psilocybine kan via de paddenstoel zelf worden ingenomen, maar kan ook via chemische processen worden geëxtraheerd en geïsoleerd. Psilocybine is een niet-verslavende stof, wat betekent dat het het door dopamine aangedreven beloningssysteem niet beïnvloedt. Er is momenteel geen onderzoek dat ondersteunt dat psilocybine enig negatief effect heeft op de organen van het lichaam, inclusief de hersenen. Er zijn echter bepaalde contra-indicaties waarbij individuen medische goedkeuring moeten krijgen voordat ze psilocybine innemen.

  • Degenen met een hartaandoening
  • Zwangere personen
  • Lijdend aan een ernstige drugsverslaving, inclusief ontwenningsverschijnselen
  • Alcohol misbruik
  • Midden in een levenscrisis
  • Familiegeschiedenis van schizofrenie of bipolaire stoornis
  • Medicijnen gebruiken met MAO-remmers, waaronder Marplan, Emsam, Parnate

Als u twijfelt of u in een van deze categorieën valt, raadpleeg dan uw arts. Hoewel psilocybine een veilige drug is, reageert iedereen anders en daarom is overweging en respect een must. Neem bij vragen contact op met ons team!

Als Psilocybine niet primair met dopamine werkt, hoe werkt het dan?

Een korte uitleg van het chemische mechanisme van dit medicijn is dat het begint als het psilocybinemolecuul en later wordt omgezet in de werkzame stof psilocine. Psilocine activeert veel neurotransmitterreceptoren, hoewel het vooral bekend staat om zijn affiniteit voor serotoninereceptoren (ook wel 5-HT2A-receptoren genoemd). Serotonine staat bekend om zijn rol bij het reguleren van stemming, cognitie, beloning en geheugen. Het is interessant om op te merken dat de meeste van onze naar schatting 40 miljoen hersencellen worden beïnvloed door serotonine. Bovendien is het belangrijk op te merken dat hoewel we serotoninereceptoren in de hersenen hebben, het grootste deel van de voorraad ervan in het spijsverteringskanaal wordt aangetroffen! (Weet je nog dat ik je vertelde hoe verbonden onze hersenen zijn met de rest van ons lichaam?!) Het krachtige aan psilocybine is dat het een positieve invloed heeft op het reguleren van de afgifte en opname van serotonine en het lichaam niet verlaat. in een staat van terugtrekking of afhankelijkheid.

De laatste belangrijke opmerking die we moeten maken over het microdoseren van psilocybine is dat, hoewel een microdosis inderdaad verder reikt dan de BBB, het een subperceptuele dosis is, wat betekent dat de dosis niet hoog genoeg is om de bewustzijnsstaat van de geest te veranderen. Als u aan medicijnen denkt, is het belangrijk om rekening te houden met de dosis en de tolerantie van het lichaam. Het nemen van een subperceptuele dosis heeft zeer weinig potentieel om schade of verstoring van welke aard dan ook aan te richten, en heeft toch potentieel om de gezondheid en het algehele welzijn van lichaam en geest ten goede te komen!

Een werkelijk wonderbaarlijk medicijn als je het mij vraagt, in de juiste setting, voor de juiste persoon en op de juiste timing, dit is een medicijn om enthousiast over te zijn.

In de psychedelische en wetenschappelijke gemeenschap wordt psilocybine daarom vaak natuurlijke geneeskunde of plantengeneeskunde genoemd.

Citaties:

Lee HM, Roth BL. Hallucinogene werkingen op het menselijk brein onthuld. Proc Natl Acad Sci US A. 2012 7 februari; 109 (6): 1820-1. doi: 10.1073/pnas.1121358109. Epub 30 januari 2012. PMID: 22308478; PMCID: PMC3277578.

Dinis-Oliveira RJ. Metabolisme van psilocybine en psilocine: klinische en forensische toxicologische relevantie. Drug Metab Rev. 2017 februari;49(1):84-91. doi: 10.1080/03602532.2016.1278228. Epub 31 januari 2017. PMID: 28074670.

Nichols DE. Psychedelica. Pharmacol Rev. 2016 april;68(2):264-355. doi: 10.1124/pr.115.011478. Erratum in: Pharmacol Rev. 2016 april;68(2):356. PMID: 26841800; PMCID: PMC4813425.

Johnson MW, Garcia-Romeu A, Griffiths RR. Langetermijnfollow-up van door psilocybine gefaciliteerd stoppen met roken. Am J Drugs-alcoholmisbruik. jan. 2017;43(1):55-60. doi: 10.3109/00952990.2016.1170135. Epub 21 juli 2016. Erratum in: Am J Drugs-alcoholmisbruik. jan. 2017;43(1):127. PMID: 27441452; PMCID: PMC5641975.

Bogenschutz MP, Forcehimes AA, Pommy JA, Wilcox CE, Barbosa PC, Strassman RJ. Met psilocybine ondersteunde behandeling van alcoholverslaving: een proof-of-concept-onderzoek. J Psychopharmacol. 2015 maart;29(3):289-99. doi: 10.1177/0269881114565144. Epub 13 januari 2015. PMID: 25586396.

Dos Santos RG, Bouso JC, Rocha JM, Rossi GN, Hallak JE. Het gebruik van klassieke hallucinogenen/psychedelica in een therapeutische context: kansen en uitdagingen voor het gezondheidszorgbeleid. Risicobeheer Gezondheidsbeleid. 5 maart 2021;14:901-910. doi: 10.2147/RMHP.S300656. PMID: 33707976; PMCID: PMC7943545.

Daneman R, Prat A. De bloed-hersenbarrière. Cold Spring Harb Perspect Biol. 5 januari 2015;7(1):a020412. doi: 10.1101/cshperspect.a020412. PMID: 25561720; PMCID: PMC4292164.

Avena NM, Rada P, Hoebel BG. Bewijs voor suikerverslaving: gedrags- en neurochemische effecten van intermitterende, overmatige suikerinname. Neurosci Biobehav Rev. 2008;32(1):20-39. doi: 10.1016/j.neubiorev.2007.04.019. Epub 18 mei 2007. PMID: 17617461; PMCID: PMC2235907.